Vademecum Prawne Geodety 2016 Drukuj Email

   "Vademecum prawne geodety" to podstawowe źródło wiedzy geodezyjno-prawnej dla każdego geodety. Właśnie ukazało się dziewiąte wydanie tej publikacji. W stosunku do poprzednich edycji z lat 2002–2015 nowe Vademecum 2016 zostanie zaktualizowane i uzupełnione o wszystkie zmiany tekstów aktów prawnych opublikowane w Dz.U i M.P. do 1 czerwca 2016 r. Do książki zostanie dołączona ponadto aplikacja PDF zawierająca akty prawne zamieszczone w książce oraz załączniki do rozporządzeń, które ze względu na swoją objętość nie będą mogły zostać dołączone do publikacji. Łącznie będzie to ponad 3 tysiące stron w 100 plikach PDF. Dzięki wyszukiwaniu kontekstowemu szybko odnajdą Państwo potrzebny akt prawny, który po wybraniu otworzy się w programie Acrobat Reader. Tam możliwe będzie dalsze przeszukiwanie treści. Aplikację PDF będzie można pobrać z naszej strony, a kod dostępu zostanie dostarczony wraz z książką.

Pierwsza część publikacji zawiera wykaz aktów prawnych podzielony na kategorie, który dokonany został w oparciu o podstawę programową przedmiotu „Przepisy prawne w geodezji”. Korzystając z wykazu aktów prawnych, należy pamiętać o tym, że uzupełniają się one wzajemnie, poszczególne kategorie nie mają więc charakteru zamkniętego. Akty ułożone będą w ramach swoich kategorii w kolejności alfabetycznej, a dołączone do każdego tytułu aktualne dane pozwolą na odszukanie konkretnych informacji dotyczących zarówno tekstów aktów prawnych, jak i zmian do nich. Druga część to obszerny zbiór ustaw i aktów wykonawczych z zakresu problemów ogólnie i bezpośrednio związanych z geodezją.

W zamierzeniach Vademecum nie ma stanowić zarysu pełnego systemu prawa. Rozległość materii wymagała wyboru pewnej części materiału. W związku z tym, część druga Vademecum zawiera teksty wybranych przepisów prawnych, w tym wyciągi obejmujące kluczowe dla geodezji zagadnienia. Przy opracowaniu publikacji zostały wzięte pod uwagę pytania obowiązujące na egzaminach na uprawnienia geodezyjne opublikowane na internetowej stronie Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii.

 

Zamów przez sklep i zapłać wygodnie przelewem internetowym!!!

 

Szóste wydanie publikacji zostało nagrodzone w plebiscycie Geo Azymuty 2013 w kategorii GeoPublikacja.

 

  przeczytaj recenzję do pierwszego wydania
 zobacz spis treści
 zobacz wykaz aktów prawnych


 

Tytuł: Vademecum Prawne Geodety 2016
Wydanie: IX
Format: B5
Oprawa: twarda
Objętość: 1224 str.
ISBN: 978-83-60968-43-7
Stan prawny: 1 czerwca 2016
Dodatki: Aplikacja PDF (3 tys. stron)
Cena: 249 zł zawiera 5% Vat

Zmieniony ( 05.09.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »