Wykonawstwo geodezyjne Drukuj Email

Zamów publikację

   Treścią niniejszego opracowania jest wykonawstwo geodezyjne z zakresu miernictwa, w którym istotną rolę odgrywają zagadnienia organizacyjne, technologiczne i prawne. Problematyka ta stanowi w dużej mierze o jakości prac geodezyjno-kartograficznych. Publikacja stanowi obszerne usystematyzowanie czynności i procedur prawno-administracyjnych oraz technicznych związanych z wykonawstwem prac geodezyjnych. W książce opracowano takie zagadnienia jak modelowy system powiązań procesów prac geodezyjnych, planistyczno-projektowych, admi- nistracyjnych i sposobu obiegu informacji w ośrodku dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej.

   Publikacja składa się z trzech części. W części pierwszej Autorzy przedstawią prezentację i opis najważniejszych przepisów prawnych i technologicznych dotyczących bezpośrednio lub pośrednio problematyki wykonawstwa geodezyjnego. W części drugiej przedstawią najważniejsze przykłady dotyczące wykonywania najważniejszych prac z zakresu miernictwa, a także przykłady działania wybranych ośrodków dokumentacji i czynności tam dokonywanych. Część trzecia zawiera 100 pytań wraz z odpowiedziami na te pytania, w których przedstawiono w zwięzły sposób najważniejszą problematykę wykonawstwa, w zakresie podstawowych czynności związanych z miernictwem.

   Należy nadmienić, że motyw działalności ośrodka dokumentacji geodezyjno-kartograficznej i jego wpływu na wykonawstwo geodezyjne, cały czas przewija się przez ramy tej książki, choć została ona pomyślana jako publikacja mająca służyć pomocą zarówno początkującym wykonawcom prac geodezyjnych jak i również tym specjalistom, którzy wykorzystują informację o terenie w zakresie swojej branży.


  zobacz spis treści
  przeczytaj recenzję

 

Zmieniony ( 10.10.2015. )
 
« poprzedni artykuł