Gospodarka nieruchomościami z komentarzem do wybranych procedur Drukuj Email

Zamów publikację    Publikacja ma charakter metodyczno-praktyczny z przeznaczeniem dla osób, które zajmują się zawodowo realizacją procedur gospodarki nieruchomościami. Adresowana jest do geodetów, rzeczoznawców i doradców majątkowych, pośredników w obrocie nieruchomościa- mi, zarządców nieruchomości i pracowników urzędów. Książka stanowi zwarte kompendium wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu gospodarki nieruchomościami w wybranych jej aspektach.

   Tematykę publikacji podzielono na cztery zasadnicze części. W części pierwszej przed- stawiono w sposób jasny i zwięzły podstawy prawne gospodarki nieruchomościami wraz z jej zarysem historycznym i zagadnienia z zakresu prawa rzeczowego, niezbędne do zrozumienia omawianej problematyki.

   Część druga to komentarz do wybranych procedur uwzględniający najnowsze przepisy (zarówno ustawy jak i rozporządzenia). Poszczególne procedury zostały opisane w sposób wyczerpujący i fachowy z uwzględnieniem ogólnej wiedzy teoretycznej i praktycznej.

   Część trzecia to prawne aspekty i zasady określania wartości nieruchomości.

   W części czwartej zamieszczono szeroki wybór orzecznictwa SN i NSA z zakresu objętego opracowaniem wraz z uzasadnieniem i powołaniem artykułów z ustawy.

   Ponadto do publikacji dołączono wzory i przykłady uchwał i dokumentów administracyjnych w zakresie wybranych procedur gospodarowania nieruchomościami.

  zobacz spis treści
  przeczytaj recenzję
  wyróżnienie

 

Zmieniony ( 13.09.2017. )
 
następny artykuł »