Vademecum Prawne Geodety 2019 Drukuj Email

  "Vademecum prawne geodety" to podstawowe źródło wiedzy geodezyjno-prawnej dla każdego geodety. W stosunku do poprzednich edycji z lat 2002–2018 nowe Vademecum 2019 będzie zaktualizowane i uzupełnione o wszystkie zmiany tekstów aktów prawnych, które zostały opublikowane w Dz.U i M.P. do dnia 1 marca 2019 r. Do książki zostanie dołączona aplikacja zawierająca akty prawne zamieszczone w książce oraz załączniki do rozporządzeń w formacie PDF, które ze względu na swoją wielostronicową objętość nie zostały dołączone do publikacji. Dzięki wyszukiwaniu kontekstowemu szybko można odnaleźć dowolny akt prawny, który po wybraniu otworzy się w programie Acrobat Reader. Tam możliwe jest dalsze przeszukiwanie treści. Aplikację PDF można pobrać ze strony, a kod dostępu jest dostarczany wraz z książką.

 Pierwsza część publikacji będzie zawierać wykaz aktów prawnych podzielony na kategorie, który dokonany zostanie w oparciu o podstawę programową przedmiotu „Przepisy prawne w geodezji”. Korzystając z wykazu aktów prawnych, należy pamiętać o tym, że uzupełniają się one wzajemnie, poszczególne kategorie nie mają więc charakteru zamkniętego. Akty ułożone są w ramach swoich kategorii w kolejności alfabetycznej, a dołączone do każdego tytułu aktualne dane pozwalają na odszukanie konkretnych informacji dotyczących zarówno tekstów aktów prawnych, jak i zmian do nich. Druga część to obszerny zbiór ustaw i aktów wykonawczych z zakresu problemów ogólnie i bezpośrednio związanych z geodezją.

 W zamierzeniach Vademecum nie ma stanowić zarysu pełnego systemu prawa. Rozległość materii wymagała wyboru pewnej części materiału. W związku z tym, część druga Vademecum zawiera teksty wybranych przepisów prawnych, w tym wyciągi obejmujące kluczowe dla geodezji zagadnienia. Przy opracowaniu publikacji zostały wzięte pod uwagę pytania obowiązujące na egzaminach na uprawnienia geodezyjne opublikowane na internetowej stronie Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii.

 

 Zamów przez sklep i zapłać wygodnie przelewem internetowym!!!

 

  przeczytaj recenzję do pierwszego wydania
 zobacz spis treści VPG2019
 zobacz wykaz aktów prawnych VPG2019


 

Tytuł: Vademecum Prawne Geodety 2019
Format: B5

Oprawa: twarda

Objętość: 1288 str.

Stan prawny: 1 marzec 2019 r.

ISBN: 978-83-60968-48-2

Dodatki: Aplikacja PDF (3 tys. stron)

Cena regularna: 249 zł zawiera 5% Vat

Zmieniony ( 11.04.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »