Jak zmienić nazwę strony na FB?

Obecnie wielu użytkowników mediów społecznościowych zastanawia się, jak zmienić nazwę strony na Facebooku. Warto dowiedzieć się, jakie działania trzeba podjąć, by zmienić jej nazwę. Nazwy stron na Facebooku są bardzo istotne, ponieważ to one sugerują użytkownikom, czego dotyczą strony firmowe na FB i jakie treści będą mogły na niej się znaleźć.

Zmiana nazwy strony na FB

Jeżeli chcemy zmienić nazwę strony na Facebooku robiąc to na komputerze, powinniśmy upewnić się najpierw, czy jesteśmy administratorami tejże strony. Jeśli nimi jesteśmy to można przejść do zakładki z informacjami strony, która znajduje się na lewej stronie ekranu. Gdy pokaże nam się okno z komunikatem ,,Nowa nazwa strony”, trzeba wpisać nową propozycję, a kolejno zatwierdzić decyzję. Zanim jednak to zrobimy, warto będzie jeszcze raz zweryfikować, czy nazwa wpisana przez nas jest poprawna. Jeżeli chcielibyśmy jeszcze raz zmienić nazwę strony na Facebooku, to trzeba poczekać siedem dni. Warto pamiętać o tym, że zaproponowana przez nas zmiana nazwy nie może być dłuższa niż 75 znaków. Po załadowaniu naszej prośby o zmianę nazwy wyskoczyć powinno okno z krótkim podsumowaniem, gdzie pojawi się stara oraz nowa nazwa naszej strony na Facebooku. Jeśli już upewnimy się, czy nasza nazwa jest poprawnie wpisana, klikamy ,,Poproś o zmianę”.

Zmiana nazwy strony na telefonie

Zmienianie nazwy strony na urządzeniach opartych o system Android lub iOS niestety nie będzie możliwa do wykonania z poziomu aplikacji, jednak można to zrobić używając przeglądarki Internetowej. Warto podkreślić, że cały proces zmiany wygląda praktycznie tak samo, jak w przypadku użycia wersji komputerowej.

Dlaczego nie można zmienić nazwy strony na Fb?

Jeżeli chcemy zmienić nazwę stronki na Facebooku, ale nie widzimy takiej opcji w swoim profilu, to może znaczyć, że nie posiadamy potrzebnych uprawnień, to znaczy nie jesteśmy administratorem strony, która ma mieć zmienioną nazwę. Takich czynności nie będą mogli wykonać także użytkownicy, którzy zmieniali już wcześniej nazwę strony na Facebooku kilka razy lub na ich profil zostały nałożone pewne ograniczenia w funkcjonowaniu. Warto wspomnieć o tym, że strony zostają objęte ograniczeniami, jeśli naruszały tak zwane standardy społeczności Facebooka bądź Standardy co do umieszczania reklam. Wszystko możemy zweryfikować w sekcji ,, Regulamin Facebook”, a jeżeli nie zgadzamy się z jakąś decyzją narzucającą na naszą stronę ograniczenia, to zawsze można odwołać się od decyzji administracji Facebooka.

Redakcja gall.pl