Jak działa darmowy program do faktur?

Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą mają świadomość ile wymaga to pracy i zaangażowania. Dlatego dużą popularnością cieszy się darmowy program do faktur, który umożliwia lepszą organizację.

Czym jest program do faktur?

Trzeba mieć na uwadze, że coraz więcej osób decyduje się założyć firmę. Wartym polecenia programem do faktur jest Elisoft. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie lubią rozwiązań online i niekoniecznie chcą trzymać dokumenty firmowe na zewnętrznym serwerze. W ciągu miesiąca można wprowadzić nawet 15 faktur. Faktury można tworzyć na bazie gotowych narzędzi dostępnych w programie. Do bazy można nawet dodawać dane odbiorców faktur. Warto zwrócić uwagę na fakt, że bardzo szybko zmieniają się przepisy dotyczące rozliczeń podatkowych. Czasami ciężko jest być ze wszystkim na bieżąco i zdarza się pewne zmiany przeoczyć. Program do faktur sprawia, że przedsiębiorca nie musi już obawiać się nowelizacji. System będzie się oczywiście automatycznie aktualizował do obecnie obowiązujących przepisów prawa. Prosta obsługa oraz możliwość wykonywania operacji to największe zalety systemów do wystawiania faktur. Można nawet kontrolować wpływy na urządzeniach mobilnych, takich jak telefon. Najwygodniej korzysta się jednak z programu na komputerze stacjonarnym lub laptopie. Nawet mało doświadczone i początkujące osoby nie powinny mieć żadnych problemów z wystawieniem faktury. Program do fakturowania pomaga także zaoszczędzić mnóstwo czasu. Dzięki temu można automatycznie uzupełniać dokumenty księgowe danymi kontrahentów. Na podstawie wpisanego NIP-u wszystkie dane zostaną w sposób automatyczny pobrane z GUS.

Zalety programów do faktur

Osoby współpracujące z kontrahentami zagranicznymi również mogą korzystać z programów do faktur. Do podstawowych obowiązków księgowych w firmie należy wystawianie faktur. Przedsiębiorcy cały czas szukają sposobów, żeby maksymalnie uprościć i przyspieszyć cały proces. W małych firmach nie opłaca się tworzyć działów księgowych, ponieważ przychody nie są wystarczająco duże. Małe przedsiębiorstwa muszą się cały czas liczyć z kosztami i na bieżąco rozwiązywać swoje problemy. Dlatego dobrą opcją jest darmowy program do faktur, który umożliwi wgląd na wszystkie dokumenty. Z pomocą programu do faktur można wystawić klasyczną fakturę VAT, ale również fakturę korygującą, fakturę zaliczkową oraz fakturę dla nievatowców. Program korzysta z gotowych szablonów przygotowanych według wytycznych ustawy o rozliczeniach księgowych. Warto również zauważyć, że można nawet dodać własny logotyp do faktury, a także inne elementy wizualnej identyfikacji.

Redakcja gall.pl