Kalkulator b2b pomoże nam wybrać odpowiednią formę zatrudnienia. Warto także sprawdzić, ile możemy zarabiać, prowadząc działalność gospodarczą. Z perspektywy pracodawców wszelkie formy zatrudnienia zawsze będą się wiązać z pewnymi kosztami. Przy pomocy kalkulatora b2b można z łatwością sprawdzić konkretne koszty. Z pewnością podczas szukania pracy, kalkulator b2b okaże się bardzo pomocną opcją.
Kalkulatory płac dla samozatrudnionych / B2B
Nierzadko zastanawiamy się nad założeniem działalności gospodarczej, jednakże nie bardzo wiemy, na jakim poziomie powinien być nasz miesięczny przychód, by pokrył wszelkie koszty wynikające z jej prowadzenia. Stawiając na samozatrudnienie trzeba pamiętać o tym, iż do naszych kosztów nie wlicza się tylko ZUS, PIT czy VAT. Bardzo szybko powinniśmy się zorientować, iż działalność gospodarcza nie może funkcjonować bez profesjonalnych usług księgowych, a jeżeli pracujemy w domu, do kosztów trzeba doliczyć również rachunki za prąd, Internet, telefon i resztę mediów. Wszystko to będzie wpływać na obniżenie naszego realnego wynagrodzenia. Kalkulator b2b powinien nam powiedzieć, ile faktycznie powinniśmy zarabiać, korzystając z takiej formy zatrudnienia. Warto dodać, że poziom zarobków za poszczególne miesiące będzie zróżnicowany, m.in w przypadku systemów akordowych.
Kalkulator b2b
Kalkulator b2b pozwoli przeliczyć kwotę wynagrodzenia z brutto na netto oraz z netto na brutto dla umów o pracę, zlecenie, dzieło, a także umów B2B (własnej działalności gospodarczej). Dzięki niemu w bardzo łatwy sposób dowiemy się, jakiej wysokości pensję otrzymamy ostatecznie – w zależności od zawartych umów. Warto podkreślić, że kalkulator obliczy także składkę ZUS i zaliczkę PIT, którą w naszym imieniu powinien odprowadzić pracodawca. Oprócz tego pokaże rozbite na wiele elementów wszelkie koszty pracodawcy. Kalkulator wynagrodzeń jest bardzo przydatny w przypadku, gdy zmieniamy pracę i chcemy szybko sprawdzić, jaka umowa będzie dla nas bardzo korzystna. Warto pamiętać o tym, że każda umowa może mieć swoje wady i zalety, a przed podpisaniem dobrze będzie dowiedzieć się o nich nieco więcej. Jeśli korzystamy z kalkulatora zaawansowanego, to można między innymi obliczyć wynagrodzenie za wybrane miesiące. Wybór takiej opcji jest bardzo wskazany, zwłaszcza gdy wysokość naszej pensji się stale zmienia, bo na przykład pracujemy w systemie akordowym.
Co to jest wynagrodzenie netto?
Wynagrodzenie netto jest pensją brutto pomniejszoną o składki emerytalne, rentowe, chorobowe oraz zdrowotne – do tego dolicza się zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Wysokość potrącenia zależy głównie od podstaw zatrudnienia. W przypadku umów o pracę wszelkie składki są obowiązkowe. Warto podkreślić, że zleceniobiorcy dobrowolnie przystępują do ubezpieczenia chorobowego. Wynagrodzenie uzyskane z tytułu umowy o dzieło pomniejsza się tylko o zaliczkę na podatek dochodowy – inaczej jest w przypadku zawarcia kontraktu z własnym pracodawcą.