Prowadzenie konta bankowego bez opłat

Wielu z nas marzy się konto bankowe bez opłat. Bardzo miło jest nie płacić nic za sam fakt posiadania rachunku bankowego, ale także za korzystanie z kart czy wypłat z bankomatów. Niestety obecnie realia są nieco inne i dziś ciężką znaleźć konto osobiste, które jest tanie, nie wspominając o darmowym. Czy posiadanie darmowego konta bankowe jest realne?
Banki zdążyły nas już przyzwyczaić do tego, że często pobierają duże opłaty za swoje usługi. Prowadzenie kont, obsługa i wydanie kart płatniczych, pobieranie gotówki z bankomatu to tylko kilka z wszechobecnych opłat. Oczywiste jest, że na koszt korzystania z rachunków bankowych wpływa jeszcze kilka innych czynników. Na szczęście konta bankowe bez opłat są możliwe do zrealizowania – trzeba tylko rozsądnie podejść do tego tematu.

Darmowe konto bankowe?

Szukając informacji na witrynach internetowych wielu banków, możemy dojść do wniosku, iż praktycznie wszystkie konta bankowa są bezpłatne. Z wielu stron jesteśmy kuszeni wizją darmowych rachunków, płatnością kartą debetową bez opłat i tak dalej. Jednakże dopiero po dokładniejszym spojrzeniu na temat okazuje się, że w wielu przypadkach ta bezpłatność nieco kosztuje. Owszem, banki nie obciążą nas kilkoma złotymi za prowadzenie konta, lecz tylko w przypadku, gdy dokonamy odpowiedniej liczby transakcji kartą bądź zapewnimy należyty wpływ pieniędzy na konto bankowe. Podobnie dzieje się z opłatami za korzystanie z kart debetowych czy wypłat z bankomatów. W ten przebiegły sposób banki mogą powiedzieć, że konto jest darmowe, lecz dopiero uważniejsi klienci zorientują się, że ma to swoją cenę.

Konto bezpłatne – co jest w ofercie?

Wiele osób może pomyśleć, że skoro banki nie pobierają opłat za najważniejsze operacje, to taki rachunek jest nieco wybrakowany i nie będziemy mogli korzystać w jego ramach z dobrych ofert oszczędnościowych bądź płatności mobilnych. Jak się okazuje, jest wręcz przeciwnie – na rynku znaleźć można bezpłatne konta bankowe z wieloma różnymi możliwościami, w których każda osoba powinna znaleźć coś ciekawego dla siebie. Osoby z dużo bardziej tradycyjnym podejściem do prowadzenia konta bankowego najczęściej znaczną część operacji wykonują w oddziałach banku, ceniąc sobie bezpośredni kontakt z doradcą, a także możliwość szybkiego wyjaśnienia pewnych kwestii.

Każdy z nas może mieć konto bankowe bez opłat

Tak naprawdę to, ile będziemy musieli zapłacić za korzystanie z konta bankowego, zależy głównie od naszego stylu życia. Jeżeli mamy stały dochód, płacimy w formie bezgotówkowej, a przelewów dokonujemy online, z łatwością unikniemy większości opłat i będziemy mogli cieszyć się z posiadania darmowego rachunku bankowego. Inna sprawa, gdy korzystamy z konta i kart płatniczych dość rzadko – w takim przypadku musimy liczyć się z licznymi opłatami za bankowe usługi. Jeżeli chcemy, by nasze konto było bez opłat, wybierzmy taką ofertę, która sprawiać nam będzie najmniej problemów, a wtedy z pewnością unikniemy niepotrzebnych opłat i będziemy mogli z wygodą korzystać z własnych funduszy.

Redakcja gall.pl