Sposoby na finansowanie pojazdów marki MAN

Warto wiedzieć, że obecnie pozyskanie pojazdów do przedsiębiorstwa działającego w branży transportowej jest znacznie trudniejszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Jest to spowodowane faktem, że nie wszyscy właściciele firm są zainteresowani wydawaniem dużych sum pieniężnych na zakup samochodów dostawczych. Przeważnie wybierają inne sposoby finansowania. MAN Financial Services specjalizuje się w pomocy przedsiębiorcom w finansowaniu zakupu pojazdów.

Dlaczego warto zdecydować się na finansowanie samochodów ciężarowych za pomocą leasingu?

 

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wspomniany leasing umożliwia użytkowanie danego środka trwałego za stałą miesięczną kwotę, która została ustalona w umowie pomiędzy leasingobiorcą, a leasingodawcą. Można wyróżnić leasing operacyjny i finansowy. W przypadku leasingu operacyjnego istnieje opcja wliczenia całej raty w koszty, z kolei w leasingu finansowym tylko odsetki od rat można wliczyć w koszty. W drugim wymienionym rozwiązaniu możliwe są jednak odpisy amortyzacyjne.

Dlaczego jeszcze warto wziąć używany samochód dostawczy w leasing?

 

Należy mieć świadomość, że firma, która zdecyduje się na leasing operacyjny będzie mogła po spłacie ostatniej raty podjąć decyzję o wykupieniu samochodu. Oczywiście może to zrobić, ale nie jest to żadną koniecznością. Godny uwagi jest fakt, że w leasingu finansowym samochód staje się automatycznie własnością leasingobiorcy po spłaceniu wszystkich rat. Oczywiście specjaliści pracujący w MAN Financial Services pomogą przedsiębiorcy wybrać najlepszą możliwą decyzje dla jego biznesu.

Zakup samochodu i kredyt

Warto wiedzieć, że bardzo duża liczba firm działająca na rynku oferuje osobom zainteresowanym finansowanie pojazdu ciężarowego za pomocą kredytu. Należy mieć świadomość, że wtedy płatność może zostać rozłożona na bardzo wygodne raty. Atutem takiego rozwiązania jest również fakt, że większa kwota pieniężna nie zostanie zamrożona na lata. Z kolei auto dostawcze od razu stanie się własnością przedsiębiorstwa. Nie można zapomnieć, że wspomniany sposób będzie wiązał się z bardzo dużą liczbą formalności. Ponadto konieczne będzie zabezpieczenie takiej pożyczki. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że marże oraz oprocentowanie w przypadku wspomnianych kredytów zaliczane są do wysokich. Oznacza to tym samym, że omawiana forma finansowania będzie wiązała się z dodatkowymi kosztami oprocentowania i prowizji. Nie jest zalecane pochopne podejmowanie decyzji. Znacznie lepszą opcją będzie porozmawianie wcześniej ze specjalistą i porównanie z nim wszystkich dostępnych form finansowania samochodów dostawczych.

Redakcja gall.pl