Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Kim są pośrednicy finansowi?

Finanse Data publikacji - 6 października 2021 Autor - Redakcja gall.pl
pośrednik finansowy


Podczas podjęcia decyzji o wzięciu kredytu bądź zasięgnięciu pożyczki, dobrze mieć wiedzę pozwalającą rozwiać wszystkie wątpliwości oraz zabezpieczyć się przed ewentualnymi konsekwencjami wynikającymi z nieznajomości procedur. Możemy ją posiąść na własną rękę bądź postawić na usługi pośrednika finansowego. Warto dowiedzieć się kim on jest i w jaki sposób pomoże nam uporać się z finansowymi kwestiami.

Kim jest pośrednik finansowy?

Pośrednik to po prostu przedsiębiorstwo świadczące różnego rodzaju usługi związane głównie z obrotem finansów. Przeważnie jego propozycja obejmuje zarówno doradztwo w zakresie wszelkich inwestycji, jak i pośrednictwo w czasie starania o pożyczki bądź kredyty. Warto podkreślić, że instytucją świadczącego takie usługi, muszą widnieć w ewidencji KNF, czyli Komisji Nadzoru Finansowego. Co istotne – by móc zostać pracownikiem takowej instytucji, trzeba mieć stosowne uprawnienia. Do tego typu uprawień wliczany jest dyplom ukończenia studiów magisterskich z ekonomii lub prawa bądź potwierdzenie pozytywnego wynika z egzaminu przygotowanego przez Komisję Nadzoru Finansowego. W tym drugim przypadku kandydat może specjalizować się jako: makler papierów wartościowych, doradca inwestycyjny, broker ubezpieczeniowy, aktuariusz, pośrednik kredytów hipotecznych. Korzystając z oferty większych instytucji możemy mieć pewność, iż będziemy mieć do czynienia ze specjalistami w swoich dziedzinach, a w razie wynikającej potrzeby – z łatwością uzyskamy pomoc we wszelkich aspektach finansowych rozterek.

Jak działają pośrednicy finansowi??

Propozycja dużej części pośredników finansowych kierowana jest do klientów indywidualnych oraz firm. Instytucje pomagają w znalezieniu najdogodniejszych ofert kredytowych, pożyczek, a także ubezpieczeń. Dodatkowo doradzają, w jaki sposób bezpiecznie inwestować swoje środki oraz wskazują, jak skompletować wszelkie niezbędne dokumenty. Dzięki współpracy ekspertów, którzy specjalizują się w danej dziedzinie, tego typu usługi mogą bardzo się opłacić. Mimo tego, że pośrednicy często nie wymagają prowizji bezpośrednio od klientów, to trzeba wiedzieć, że w ich honorarium wliczane jest na przykład koszt kredytu. Część z kwoty 0.3% musi zostać odpowiednio odprowadzona do Komisji Nadzoru Finansowego. Warto będzie mieć na uwadze to, że większe firmy mają zawiązaną współprace z większą liczbą banków bądź innych instytucji finansowych – dzięki temu mogą dać o wiele lepszy pogląd na rzeczywiście panujące na rynku warunki.

Dlaczego ornaty mają różne kolory

Redakcja gall.pl

Jestem pasjonatem biznesu, e-commerce oraz marketingu. Dzielę się swoją wiedzą na temat finansów i nieruchomości, pomagając innym zrealizować ich cele zawodowe i inwestycyjne. W moich wpisach znajdziesz praktyczne porady, analizy rynkowe oraz inspiracje, które pomogą Ci rozwijać swoją działalność i odnaleźć się w dynamicznie zmieniającym się świecie pracy. Wierzę, że każdy z nas ma potencjał do osiągnięcia sukcesu, a ja jestem tutaj, aby Ci w tym pomóc!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?